Webcam

Sportovní akce

Lipno žije sportem a sledovat profesionály při tréninku u nás můžete téměř každý den. Mrazivou atmosféru opravdového sportovního klání ale zažijete jen když se jede naostro. V průběhu roku pořádáme nespočet sportovních akcí, závodů a setkání, na které se sjedou ti nejlepší sportovci z celé Evropy a kde si mohou fanoušci i rekreační sportovci užít opravdu napínavou podívanou. 

Sportovní akce v roce 2016

Kite Challenge vol.3.

Kemp Jestřábí 11. - 12. 6. bude hostit  Kite Challenge vol.3. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o již třetí pokračování závodů tohoto divácky atraktivního sportu a že se bude na co dívat! Po oba dva dny se kiteři budou snažit vyždímat nejen z počasí, ale i ze sebe samých absolutní maximum. Přijeďte fandit, kochat se a třeba se i inspirovat!

Mistrovství Evropy D-one 2016

Kemp Jestřábí bude hostit 16. 6. - 19. 6. 2016 jachtaře lodní třídy Devoti one z celé Evropy. Bude to rozhodně zajímavá podívaná a o prvotřídní sportovní zážitky nebude nouze.

Pozvánka pro závodníky ME D-one 2016

Informace pro závodníky k ME D-one 2016

Přihlašovací formulář pro závodníky

Vypsání závodu Mistrovství Evropy D-one 2016

Lipno Ice Marathon 2016

Kemp Jestřábí se 13. 2. 2016 stal hrdým hostitelem unikátní sportovní akce Lipno Ice Marathon. Jedná se o první a jedinečný icemarathon - extrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sami sebe v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh.

Rozhodně stojí za to, zjistit o něm více, začít trénovat a přihlásit se do závodu, nyní třeba na příští rok!
Prohlédněte si také fotografie ze závodu.


Sportovní akce v roce 2015

Kiteboarding Challenge 2015

Kemp Jestřábí se stal 15. -16. května zázemím  Kiteboarding Challenge. Kdo si nenechal ujít tento rozhodně zajímavý závod, měl se opravdu nač dívat.  O parádičky pár metrů nad vodní hladinou nebyla nouze. Draci a skákající kiteři Vás určitě nemohli nudit a taky se o nás hned dvakrát psalo!  Před a Po akci.
 

Mistrovství Evropy Tornado 2015

Kemp Jestřábí hostil v polovině června jeden z nejprestižnějších jachtařských okruhových závodů na světě, na který se sjela špička evropského jachtingu lodní třídy Tornado. Mezi účastníky nechyběla dokonce ani australská posádka, i když to do Evropy měla pořádný kus cesty. Na vodě se proháněly naleštěné krasavice a největší evropská esa měřila svoje síly v bojích o pozice na bójích.

Pětidenní klání nabídlo napínavou podívanou i doprovodný program přímo v kempu i na okolních plážích.
Jak to celé probíhalo, si také můžete prohlédnout v krátkém videu!

Viděli jste Evropské mistrovství?

Program mistrovství Evropy 2015

Každý den nabídl přehlídku závodů, tréninkových rozjížděk a samozřejmě i doprovodný program pro účastníky mistrovství i pro jejich doprovod  - od slavnostního zahájení, výletů po okolí nebo zasloužené after party. 

Lipno Music Festival 2015

I v průběhu mistrovství Evropy se Lipno rozproudilo festivalem plným hudby, divadla a netradičního sportu.

Doplňkové závody a přehlídky

Mistrovství předcházelo několik menších přehlídek a závodů, například Business Regatta (25. 4. 2015) nebo Pražská regatová show (25. a 26. 4. 2015). 

Mistrovství Evropy 2015

The Crown cup 2015

V kempu Jestřábí proběhla předposlední červnový víkend velká generálka na Mistrovství Evropy 2016. Konalo se zde Mistrovství ČR lodní třídy RS Feva a RS 700 a pohárový závod lodní třídy RS Tera. Celkem kemp zaplnilo 34 posádek spolu s doprovodem, takže tu bylo nejen pěkně živo, ale byla to pastva pro oči pro všechny milovníky plachet.
Do souboje s větrem se vydali i závodníci lodní třídy Devoti one, na vodě se tak najednou prohánělo s větrem o závod 89 závodníků!


Mezinárodní mistrovství ČR v lodní třídě Finn a D-one 2015

Poslední srpnový víkend se v kempu Jestřábí uskutečnila opravdu velká akce pro závodníky v lodní třídě Finn a D-one. Posádek bylo vskutku požehnaně, celkem se jich na start dostavilo 54 z toho 36 závodníků v lodní třídě Finn a 18 ve třídě D-one. Že se bylo nač dívat, o tom nemůže být pochyb, souboje na bójích totiž byly opravdu těsné.

 

Kiteboarding Challenge vol.2 2015

Kemp Jestřábí první zářijový víkend hostil  Kite Challenge vol.2. Jak už z názvu vypovídá, byla to druhá série závodů tohoto divácky atraktivního sportu a že se bylo na co dívat! Po oba dva dny totiž kiterům počasí neskutečně přálo a tak si jízdu v pořádném větru mělo šanci užít hned několik ostřílených borců.
 
Psalo se o nás! Před a Po akci.
 

 

Jestřábí CUP 2015

Poslední  - Pohárový závod sezony v lodní třídě Catamaran Open a třídě Tornado - Jestřábí CUP 2015 se uskutečnil 3. - 4. 10. 2015.  Očekávaná účast českých špiček - posádka David Křížek a Zdeněk Adam, rodinná posádka Pavlišů a dalších matadorů českého jachtingu potvrdila, že závod měl co nabídnout.