Webcam

Dětské sportovní kroužky

Pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového, máme připravené několikadenní sportovní kroužky pod vedením zkušených instruktorů s mnohaletou praxí a třeba i světovou medailí k tomu. Kroužky jsou vhodné pro děti již od 8 let.

Během několika dní děti získají teoretické i praktické základy vybraného sportu, trénují na souši i na vodě, vždy pod dohledem zkušených trenérů, kteří umí dobře odhadnout schopnosti a možnosti malého sportovce. Jednou z nabízených variant jsou i individuální kurzy.

 

Jachting pod vedením mistryně Nikol Staňkové a dalších trenérů 

Minikurz jachtingu začínající sportovce naučí ovládat katamarán nebo plachetnici a zachovat se bezpečně v krizových situacích na vodě. Před vyplutím se dozvědí základy bezpečnosti. Na vodě pak už nastane ten pravý trénink náklonů lodě a obratů kolem bójek. Součástí výcviku jsou i základy meteorologie, tedy porozumění větru a chování počasí. Trénink probíhá každý den 2 - 4 hodiny podle povětrnostních podmínek a počasí.

Tréninky vedou naši instruktoři s mnohaletou zkušeností. 

Minimální věk: 9 let podle vyspělosti dítěte

Počet dětí ve skupině: 4

Nutné minimální dovednosti: plavec

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte: 2/4 hodiny

Cena: 400,- Kč/800,- Kč

 

 

Windsurfing pod vedením  Petra Beneše a dalších instruktorů

Kurz Windsurfingu pro začínající sportovce je zaměřen na stabilitu a schopnost ovládat plovák pomocí plachty, zvládnout první krizové situace a bezpečně se umět vrátit do přístavu. Kurz obsahuje základy bezpečnosti a základy meteorologie - porozumění větru a chování počasí. Trénink probíhá každý den 2 - 4 hodiny podle povětrnostních podmínek a počasí.

Tréninky vedou naši instruktoři s mnohaletou zkušeností.

Minimální věk: 8 let

Nutné minimální dovednosti: plavec

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte: 2/4 hodiny

Cena: 250,- Kč/500,- Kč

 

 

Kiting pod vedením Petra Beneše a dalších instruktorů

Young Guns kemp na Lipně

Sportovní 5ti denní kemp se zaměřením na kiteboarding pro mládež od 9 do 15 let. Školení rodičů ZDARMA! Kemp povede Petr Beneš s evropskou licencí kitebordingového instruktora II. třídy a učitelskou praxí více jak 10 let.

Sportovní náplň kempu:

  • Landkiting
  • Kiteboarding
  • Další hry a soutěže.

Landkiting/Kiteboarding kurz je rozložen do 5 ti dní a je proložen ostatními sporty. Cílem kurzu je jízda na obě strany a otočky.

Vybavení: Ve výuce budou používány ty nejnovější kity od značek AIRUSH, NORTH a SPLEEN ve velikostech od 2 m2. Helmy, trapézy a vesty jsou v ceně kurzu, ale pokud máte vlastní vybavení jistě bude pro vás příjemnější. Budete potřebovat neopren. Pokud nemáte vlastní, není problém si ho u nás půjčit za 50 Kč/den. Nutná rezervace včas.

Součástí kempu je i školení rodičů o základech landkitingu/kiteboardingu. Je nezbytné, abyste se naučili společně s vašimi potomky správně:

  • rozhodnout o vhodnosti místa,
  • připravit kite a board,
  • startovat a přistávat kite,
  • pomoci na vodě z loďky, windsurfingu či jiného plavidla.

Další sportovní program pro rodiče:

  • Kiteboarding kurz pro dospělé– vyberte si kurz z naší nabídky a získejte slevu 30%.
  • Půjčovna kol.
  • Volejbal a další sporty.

Minimální věk: 9

Nutné minimální dovednosti: plavec

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte: 5 dní

Cena: 4.900,- Kč

 

 

Plavání pod vedením Adély Černé

Plavecký kurz je vhodný pro všechny malé plaváčky, kteří chtějí umět správně a rychle plavat a cítit se tak doslova jako ryba ve vodě. V kurzu se naučí správnou techniku plaveckých způsobů, případně odstraní chybičky. Na souši se dozvědí, jak se správně připravit před plaváním a ve vodě si pak zdokonalí rychlost a eleganci plaveckých pohybů. Trénink probíhá každý den 1 - 2 hodiny podle počasí.

Tréninky jsou připraveny v souladu s plaveckým výcvikem mladých sportovních nadějí. 

Minimální věk: 8 let

Počet dětí ve skupině: 4

Nutné minimální dovednosti: samostatný pohyb ve vodě bez nadlehčovacích pomůcek

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte: 1/2 hodiny

Cena: 150,- Kč/300,- Kč

 

Instruktor Petr Beneš

Petr je senior instruktor firmy Kitesport s.r.o. (instruktorská licence platná pro Evropu - Instruktor powerkitingu, instruktorská licence IKO). Také je předsedou YK Jestřábí o.s. s bohatými zkušenostmi s organizací sportovních akcí mezinárodního a evropského formátu a pořádáním sportovních akcí pro děti a mládež. Petr je zcestovalým sportovcem, který rád objevuje nové spoty vhodné nejen pro kiting. Jeho sportovní kariéra je pestrá, mezi zajímavé mezníky patří třeba rok 2007, kdy zvítězil v pohárovém závodě České republiky – TIME OUT Snowkiting fest 07 v kategorii snowboard. V roce 2015 pak obsadil 2. místo v Kiteboarding Challenge 2015. Petr je aktivní sportovec s bohatými zkušenostmi s krocením větru i v těch nejdivočejších koutech naší planety.

Instruktorka Adéla Černá

Adéla je diplomovaná fyzioterapeutka s ukončenou aktivní sportovní kariérou (2014) v plavání, dálkovém plavání, záchranném sportu a zimním plavání. Je školenou a léty praxe prověřenou instruktorkou záchranářství na volné vodě Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, lektorkou první pomoci a instruktorkou plavání. Během mnohaleté praxe v oboru hladinové služby a záchrany na tekoucích vodách se zúčastnila nespočtu vodáckých soutěží, maratonů i soutěží v kategorii K1. Adéla je držitelkou zlaté medaile v plavání 400 IM z PanAmerican Masters Games 2013 (Sarasota, Florida, USA) a na práci s dětmi ji nejvíce baví jejich zápal se učit novým věcem a poznávat svět. Adéla je klidná duše i za neklidného počasí.

Instruktorka Nikol Staňková

U Lipna bydlí od narození a s jachtingem začala už v 10 letech. Stačily jí dva roky na to, aby se stala mistryní ČR v lodní třídě Optimist (2010) a později obsadila i 4. místo na ME 2011 v Portugalsku. K prvenství v České republice získala i titul mistryně Rakouska, Maďarska a Slovenska. Po přestupu do lodní třídy Evropa naskočila i do dvou posádkové lodi RS Feva a s Václavem Brabcem si dojela pro 3. místo na MS 2014, pro 1. místo ME 2014 dívek a 3. místo v celkovém pořadí v posádce s Veronikou Piklovou. Nikol patří k ženám, které působí křehce až do okamžiku, kdy jim vítr napne plachty.