Webcam

Podporujeme sportovce

S vodou a sportem jsou na Lipně sžité celé generace. Přehrada a komunita kolem ní jsou skvělou živnou půdou pro nadějné sportovce, kteří Lipno neopustí ani po tom, co se naučí první obraty a získají své první medaile. Většinu z nich můžete potkat každý den na tréninku nebo coby instruktory pro veřejnost a sportovní kroužky.

 

David Křížek a Milan Harmáček - Team MASTERLAN | 9. místo světové série foilujících katamaránů Flying Phantom

Světový jachting se posouvá za hranice těch nejneuvěřitelnějších představ. Na velkých vodních plochách se prohánějí plavidla, u kterých už divák přemýšlí, zda stále ještě plují nebo již létají. Mezi taková plavidla patří i Flying Phantom, foilující katamarán. Jedinou českou posádkou, která jej dokáže zkrotit  je právě David Křížek s Milanem Harmáčkem. V roce 2016 se stali 9. posádkou světové série foilujících katamaránů. Na nováčky v této disciplíně je to naprosto skvělé umístění a my věříme, že se na tomto sportovním žebříčku budou posouvat v následujícíh letech čím dál výš.

Davida s Milanem můžete pozorovat při tréninku i v našem kempu. Uvidíte-li katamarán "vznášející se" nad hladinou, máte jistotu, že jsou to právě oni. Davida s Milanem můžete vidět i v tomto videu, o adrenalin v něm není nouze.

 

Nikol Staňková | Mistryně České republiky v jachtingu

U Lipna bydlí od narození a s jachtingem začala už v 10 letech. Stačily jí dva roky na to, aby se stala mistryní ČR v lodní třídě Optimist (2010) a později obsadila i 4. místo na ME 2011 v Portugalsku. K prvenství v České republice získala i titul mistryně Rakouska, Maďarska a Slovenska. Po přestupu do lodní třídy Evropa naskočila i do dvou posádkové lodi RS Feva a s Václavem Brabcem si dojela pro 3. místo na MS 2014, pro 1. místo ME 2014 dívek a 3. místo v celkovém pořadí v posádce s Veronikou Piklovou. 

Momentálně se Nikol soustředí na přípravu na Olympijské hry 2020 v Tokiu na dvou posádkové lodi 49erFX s Johanou Kořanovou. Držíme jim oběma palce a budeme je podporovat v náročné cestě za olympijskou medailí.

Nikol můžete potkat na jezeře při tréninku i jako instruktorku pro veřejnost a sportovní kroužky, stačí se přihlásit.

Míša Pavlišová | Mistryně České republiky a vicemistryně Evropy v lodní třídě Tornado

Míša Pavlišová má ke sportu skutečně blízko. Pro jachting se musela doslova narodit, protože hned první závod, kterého se se svým otcem zúčastnila na německém jezeře Chiemsee se jim podařil a přivezli si domů zlato. Dalším velkým úspěchem pak byla zlatá medaile z Mistrovství České republiky v lodní třídě Tornado v roce 2015, které pak ještě úspěšněji proměnila ve stejném roce ve stříbro z Evropského mistrovství lodní třídy Tornado.

Nejen jachtingem ale Míša žije. Mezi její největší koníčky, kromě krocení větru v plachtách, patří jízda na longboardu a bruslení, ať už na in-linech nebo na ledě.

Míšu můžete potat brázdíci vody Lipna na Tornadu. Rada Vás provede nejen základy jízdy na katamaranu, ale poradí Vám, jak se zachovat v silném větru a bezpečně se vrátit zpět do přístavu.

 

 

Sportovní kroužky