Webcam

Sport

Lokalita Lipenské přehrady Vám nabízí širokou škálu možností jak si užít volný čas strávený u nás. Od pestré nabídky naší půjčovny sportovního vybavení, přes kvalitně upravené cyklostezky, až po hustou síť turistických tras. Záleží jen na Vás, kterou z aktivit si vyberete, náš personál je připraven Vám doporučit program doslova šitý na míru.

 

Rodinná sportovní dovolená neznamená být pouze rodičem na plný úvazek.

Sportovní tábor

Dobrodružství a pohoda u vody

Jedinečná poloha našeho kempu nabízí široké možnosti sportovního vyžití právě u vody. V naší půjčovně sportovního vybavení si vybere snad každý milovník vodního prostředí. Ať už Vás láká projížďka na katamaránu, plachetnici nebo windsurfu, chcete si vyzkoušet kajak, sit-on-top, aquaskipper nebo surfbike, nebo jste se rozhodli proniknout do tajů kiteboardingu. Pro romantiky a rodiny s dětmi máme k dispozici i šlapadla se skluzavkou, na kterých se můžete klidně pohupovat na vlnách a užívat si nezapomenutelných západů slunce. Samozřejmostí je kvalitně vyškolený personál, který Vám ochotně poradí, jak které vybavení používat. Pro nadšence nebo úplné začátečníky jsou Vám k dispozici naši instruktoři a trenéři, kteří Vám vysvětlí základy i pomohou zlepšit techniku.

Půjčovna LIPNO NAPLNO 

Pro každého rybáře se najde pořádný kousek

Lipno se rybami jen hemží a některé vytažené kousky dosahují délky až dva metry! Pro rybáře nabízíme pohodlné ubytování v klidné části kempu a půjčovnu finských rybářských loděk, které ocení i ten nejnáročnější rybář. Pro fajnšmejkry nebo naopak začátečníky Vám ochotně zprostředkujeme rybářský zážitek s baštýřem z Černé v Pošumaví. 

Rybaření na Lipně

Prázdniny uprostřed nedotčené divoké přírody

Ať už se vydáte po kterékoliv z okolních cyklostezek nebo lesních pěšin, najdete překrásnou nedotčenou přírodu, která vám doslova vlije novou energii do žil. Můžete se jen tak procházet, houbařit nebo si lehnout na louku. Opravdové potěšení všem požitkářům přinese i cyklovýlet, na který pro Vás máme k dispozici kola pro celou rodinu včetně dětských sedaček pro ty nejmenší. Věříme, že oceníte i širokou škálu kolečkových bruslí  a dokonce i něco netradičního - electroskaty nebo skiky. To vše najdete v naší půjčovně Lipno Naplno

Půjčovna LIPNO NAPLNO 

 

Odhalte krásy kitingu

Na Lipně se kituje celoročně, proto si v naší půjčovně a prodejně KiteSport můžete vybrat z široké nabídky kitů do vody, na sníh i do terénu. K dispozici máme draky všech velikostí i typů pro začínající i pokročilé jezdce, včetně veškerého dalšího vybavení. Kiting je sport, který si Vás získá, a proto na Vás čekají naši instruktoři, kteří vám ochotně vysvětlí nejen úplné začátky, ale případně i pokročilou techniku v několikadenním kurzu. Příjemným bonusem pro ty, kteří pro kiting ztratí hlavu i srdce, jsou naše výhodné balíčky,kdy si zapůjčíte kite na celý den za velmi výhodných podmínek.

Kitecentrum

 

Zveme vás na sportovní akce na Lipně 

Jsme hrdí na to, že jsme každoročně partnery místních i světových sportovních akcí, na kterých se potkávají sportovci i fanoušci různých úrovní i národností, aby spolu mohli sdílet své nadšení a lásku ke sportu. Celoročně podporujeme vycházející sportovní hvězdy i profesionály, kteří dokázali, že Lipno je jedinečná líheň sportovců světových kvalit. Mezi nejprestižnější akce jistě patří nejen každoroční mistrovství České republiky v lodní třídě Tornado,  mistrovství Evropy v lodní třídě Tornado – 2015 Tornado European Championships, ale i mistrovství Evropy v lodní třídě Devoti-one 2016 - D-one European Championship 2016  pořádané právě u nás! Zážitek, který si zkrátka nemůžete nechat ujít.

Sportovní akce na Lipně

 

Vydejte se po stopách tradic a historie

Chcete-li pořádat výlety do blízkého okolí, můžete obdivovat krásy Šumavské přírody, malebnost jihočeských vesniček nebo nedalekou perlu jihočeského regionu, město Český Krumlov, který je zapsán od roku 1992 v seznamu světového dědictví UNESCO. Za zmínku jistě stojí i Vyšší Brod a Rožmberk nad Vltavou. V blízkém okolí lipenské přehrady máte možnost navštívit ekofarmy na Želnavě, projet se kolem Schwarzenberského kanálu nebo navštívit rodný dům spisovatele a malíře Adalberta Stiftera v nedaleké Horní Plané. Co by kamenem dohodil je i Stezka v korunách stromů a zřícenina gotického hradu Vítkův kámen, ze kterých se Vám naskytne nezapomenutelný výhled na lipenskou přehradu. Milovníkům náročnějších túr pak udělá radost výlet na Plešné jezero nebo na vrchol hory Plechý v 1378 metrech nad mořem.

Absolutní novinkou, kterou jsme pro vás připravili, je možnost objednat si vyhlídkový let horkovzdušným balonem nad Českým Krumlovem. Pohled, který se před Vámi z paprsků ranního slunce rozevře, Vám vyrazí dech a zanechá ve Vás dojem, kterému se málokterý vyrovná.

Podporujeme