Webcam

Sportovní vyžití

Lipno dokáže nabídnout mnohé snad komukoliv. Přehrada a její okolí nabízí nepřeberné množství aktivit, ať už si chcete dát pořádně do těla a zažít netradiční dobrodružství nebo hledáte klid a odpočinek v krásné přírodě. S perfektním zázemím v areálu kempu, vodní plochou téměř 50 km2 a nekonečnými šumavskými lesy s cyklostezkami budete mít vždycky z čeho vybírat. Abychom vám usnadnili hledání, nabízíme Vám pár ověřených tipů.

 

Rodinná sportovní dovolená neznamená být pouze rodičem na plný úvazek.

Sportovní tábor

 Jsme rodina s dětmi na prázdninách

 Rodiny máme rádi a proto jim věnujeme speciální péči. V naší nabídce naleznete několik druhů pohodlného ubytování pod střechou. Je kempování neodmyslitelnou součástí Vašeho rodinného výletu? Nic nebalte, stačí se zabydlet v plně vybaveném stanu Husky, který vám rádi půjčíme.
Děti se v kempu baví za každého počasí. Aby si i rodiče užili zasloužené volno, máme přímo v areálu kempu otevřenou školičku pro nejmenší, sportovní a naučné kroužky pro školáky a školačky a pro ty větší i náročnější sportovní kroužky.
Rodiče si mohou vybrat ze širokého spektra sportovního vybavení nebo plavidel v naší půjčovně  Alzarent, vyzkoušet nevšední sporty, vyrazit na bruslích, katamaranu, nebo okusit kiting.
Pokud ovšem nechcete trhat rodinou partu, máme pro Vás k dispozici šlapadlo se skluzavkou, plachetnici, kola pro celou rodinu včetně sedaček pro nejmenší a mnoho dalšího.
Nepřeberné množství variant, kam vyrazit na výlet, jistě ocení i ta nejnáročnější rodina. K dispozici jsou tu pro Vás neopakovatelná šumavská příroda a okolní vesničky a města. Jednou z nejoblíbenějších destinací je zámek v Českém Krumlově nebo zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách Vítkův kámen nabízející dechberoucí výhled na celou přehradu.
Přibrat můžete i pár rodinných přátel nebo prarodiče. Bude nám potěšením uvítat Vás v našem kempu.
Absolutní novinkou, kterou jsme pro vás připravili, je možnost objednat si vyhlídkový let horkovzdušným balonem nad skutečnou perlou jižních Čech - Českým Krumlovem. Pohled, který se před Vámi z paprsků ranního slunce rozevře, Vám vyrazí dech a zanechá ve Vás dojem, kterému se málokterý vyrovná.

 

Jsme parta a hledáme zážitky

 Sbalte si batohy, přijeďte a hoďte je do jedné z chatek nebo do stanu. Přehrada a okolní cyklostezky jsou v kombinaci s půjčovnou sportovního vybavení LIPNO NAPLNO lákadlem, kterému odolá málokdo. Vyzkoušet si můžete kite na vodě i na souši, windsurf nebo třeba jízdu na katamaránu, kajaku a dalších plavidlech.
Pokud chcete zažít zábavu, kterou Vám jinde v celé republice nenabídnou, naskočte na aquaskipper, se kterým se rozjedete po hladině jezera rychlostí až 27 km v hodině, nebo na surfbike a dokažte všem kamarádům, že jste pravými mistry rovnováhy.
Cyklostezky nemusíte objevovat jen na kole - nazujte si terénní skiky nebo naskočte na streetsurf či elektroskate, abyste měli o čem na mejdanech vyprávět a oslňovat.
Každý večer se můžete všichni setkat v zimní zahradě s barem a pochlubit se nevšedními zážitky. Budete-li chtít své úspěchy oslavovat i déle než jen do večerky, je Vám plně k dspozici plážový coctail bar Windy Point, kde s vychlazeným šťavnatým drinkem v ruce můžete tančit až do rána. 

 

Jsme starší pár a chceme si odpočinout

 Na pohodovou dovolenou u vody nemusíte jezdit daleko. Klidná čistá voda přehrady a nekonečné šumavské lesy vám dají energie na rozdávání. Můžete si půjčit lodičku nebo šlapadlo a vyrazit do klidnějších částí s knížkou nebo i s rybářským prutem. V okolních lesích s desítkami kilometrů cyklostezek a pěšin načerpáte na výletě na kole nebo s košíkem na houby tolik potřebný klid.
Můžete se vydat i na menší výlet do okolních vesniček a měst - třeba do Českého Krumlova, který vám učaruje svou malebnou středověkou atmosférou. Pokud neodoláte ani náročnějším sportům a dáte si pořádně do těla, postará se o vás naše fyzioterapeutka. Po relaxační masáži, výtečné večeři v kempové restauraci a zaslouženém spánku se probudíte zase jako rybičky.

 

Jsme sportovní tým na soustředění

 Pro sportovní nadšence máme v kempu Jestřábí slabost a proto Vám mimo sezónu dáme skvělou cenu za ubytování. Můžete se spolehnout, že v naší půjčovně sportovních potřeb LIPNO NAPLNO najdeme dostatek vybavení pro všechny a soustředění nezůstane jen u běhání, plavání, kola nebo posilování. Kromě pohodlného zázemí se v kempové restauraci určitě postaráme i o vaše hladové krky. Napište trenérovi, že místo na soustředění už máte!

 

Jsme nadšení rybáři 

Pro rybáře je Lipno jak stvořené a vytáhnout až dvoumetrové úlovky není tak výjimečné. Ubytovat se můžete v rybářské chatě v klidné části kempu se zázemím na dosah. V okolí najdete spoustu klidných míst na břehu i v rákosí, případně můžete vyrazit na lodi nebo na katamaránu s motorovým pohonem, který má navíc na palubě sonar. Pro začátečníky nebo naopak vážné zájemce můžeme zprostředkovat i návštěvu baštýře Václava Brunera z Černé v Pošumaví, který vás provede po svých rybnících.

 

Jsme neposedná dvojice

V naší půjčovně naleznete spoustu sportovního vybavení a okolní příroda je zkrátka přepychová. Přesto, že rádi vyrážíte do okolí za poznáním, jsou dny, kdy se chcete podívat jen kousek "za plot".
Nedaleko našeho kempu si tak můžete ověřit svou zručnost a trpělivost při minigolfu a zařádit si na tobogánu, jehož dojezd je jen pár kroků od samotného Lipna.
Pro ty náročnější, adrenalinové vyznavače, je skryt v korunách stromů překrásný Adventure park, kde na nejedné překážce, ve výšce až 15 metrů nad zemí, zapochybujete, zda člověk skutečně pochází z opice. Pro hosty našeho kempu navíc máme připravenou výhodnou nabídku.
Komu se z výšky zatočí hlava, může si nervy zklidnit v plážovém baru Windy Point. Kousek karibské atmosféry s míchanými drinky a plážovým volejbalem Vám nervy zaruče pohladí. Po západu slunce pak můžete završit večerní atmosféru sledováním pěkného filmu v nedalekém letním kině.
To vše je v podstatě co by kamenem dohodil, jen do půl kilometru od kempu. Spojit tak můžete příjemné s užitečným a večer se po náročném dni vrátit do kempu procházkou za svitu měsíce a třpytu hvězd na šumavském letním nebi.

 

Jsme nadšení výletníci

V našem kempu i přilehlém okolí je o zábavu postaráno prakticky za každého počasí. Pokud si ale chcete udělat delší výlet nebo chcete mít program opravdu na celý den, máme pro Vás několik tipů, kam vyrazit za poznáním, relaxací nebo na chvíli potrápit tělo pořádným výšlapem.
Necelým 80 km od našeho kempu najdete krásnou šumavskou horu Třístoličník tyčící se nedaleko Trojmezí, kde se odedávna stýkají hranice Čech, Bavorska a Rakouska. Podle legendy se na třech kamenných stolicích (křeslech) scházeli panovníci tří zemí.
Zhruba hodinku cesty jihozápadním směrem, tedy co by kamenem dohodil, za hranicemi s Rakouskem, máte příležitost pozorovat vysokou zvěř doslova tváří v tvář. Rakouský WildPark Altenfelden nabízí rozhodně zajímavou podívanou. Obdivovat můžete stáda daňků, divoká prasátka, oslíky, dravé ptáky, různé druhy koz a dokonce i klokany, opice, mývaly, zebru nebo exotické ptactvo. Takový výlet si zaručeně užijí především děti, v parku totiž mají připraveny ukázky krmení geparda nebo dravých ptáků.
Relaxační výlet do Bavorska Vám sice zabere dvě hodiny cesty, odměnou Vám však bude pravá lázeňská atmosféra a dokonalá péče ve wellnessu v německých lázních Bad Füssing. Ponořte se do sirných koupelí, zrelaxujte tělo i mysl. Pokud máte s sebou děti, nemusíte mít obavy, že by si návštěvu lázní neužily, ve městě naleznete aquapark, samozřejmě se sirnou vodou.