Lakeside Lipno
Webcam

Sportovní akce

Lipno žije sportem a sledovat profesionály při tréninku u nás můžete téměř každý den. Mrazivou atmosféru opravdového sportovního klání ale zažijete jen když se jede naostro. V průběhu roku pořádáme nespočet sportovních akcí, závodů a setkání,na které se sjedou ti nejlepší sportovci z celé Evropy a kde si mohou fanoušci i rekreační sportovci užít opravdu napínavou podívanou.

Veškeré sportovní akce NOVĚ najdete ZDE

 

Sportovní akce v roce 2020

Gold CUP 2020

2. 9. - 6. 9. 2020 e bude konat Mistrovství světa v jachtingu v lodní třídě D-one přímo v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví. Do lipenské vody ponoří své lodě a utkají se o prvenství na bójích sportovci z celého světa. Divácky velmi atraktivní závod opravdových džentlmenů na lodích.

Vypsání závodu

CZECH WINDSURFER CUP 2020

RETRO REGATA NA NOVÉM WINSURFERU LT - Černá v Pošumaví, kemp Jestřábí I, 

Máme pro vás připraveny čtyři dny plné sportu, zážitků a vzpomínek na počátky windsurfingu

        - čtvrtek   10.9. dopoledne / odpoledne výdej prken, dobrovolný trénink, večer tréning party 

        - pátek     11.9. dopoledne registrace závodniků, odpoledne Long distance, večer opening party Windypoint

        - sobota   12.9. dopoledne okruhové rozjižďky, odpoledne okruhové rozjižky, večer raut, free party Windypoint  

        - neděle   13.9. dopoledne okruhové rozjííždky, odpoledne freestyle, vyhlášení vítězů, vrácení prken 

Windsurfer INFO

Mistrovství ČR CATAMARAN OPEN 2020

O víkendu 16. 5. - 17. 5. 2020 budou vody v blízkosti kempu Jestřábí brázdit katamarány, jejichž posádky se vzájemně utkají v tradičním závodě Catamaran Open, který patří mezi Mistrovské závody České republiky.
Kdo si letos  pro krásnou cenu a titul Mistra ČR doplachtí se dozvíme v polovině května. Tradičně nebudou chybět TornádaPredátor, ani A-CATy.

Jestřábí CUP 2020

Výjimečný pohárový závod sezony v lodní třídě Catamaran Open - Jestřábí CUP 2020 se uskuteční 23. - 24. 5. 2020.  Očekávaná účast českých špiček - David Křížek, Ladislav Ptašnik, rodinná posádka Pavlišů a Benešů a dalších matadorů českého jachtingu jistě potvrdí, že závod bude mít co nabídnout. 
 

Mezinárodní mistrovství ČR TORNADO 2020

Kemp Jestřábí bude hostit 12. 6. až 14. 6. 2020  jeden z velmi zajímavých jachtařských okruhových závodů, na který se sjedou posádky českého jachtingu lodní třídy Tornado. Na vodě se budou prohánět opravdu velké katamarany a  svoje síly v bojích o pozice na bójích změří ti nejlepší. Všem závodníkům přejeme skvělé jachtařské podmínky!

 

 

Sportovní akce v roce 2019

Mezinárodní mistrovství ČR Tornado 2019

Kemp Jestřábí bude opět hostit 13. 9. až 15. 9. 2019  jeden z velmi zajímavých jachtařských okruhových závodů, na který se sjedou posádky nejen českého jachtingu lodní třídy Tornado, ale i borci z dalších států Evropy. Vítězi se vloni stala posádka David Křížek, Martin Krsička. Na vodě se proháněly opravdu velké katamarany a  svoje síly v bojích o pozice na bójích změřili ti nejlepší. Nejmladšímu závodníkovi bylo dokonce pouhých 9 let! I letos bude podívaná jednoznačně dokonalá. Přijeďte se podívat a fandit!

Vypsání závodu

Výsledky 2018

 

Sportovní akce v roce 2018

Indiánské léto 2018 - Optimist a 420

Kemp Jestřábí bude  22.9. až 23. 9. 2018  doslova nabitý loděmi. Do kempu se sjedou zástupci lodních tříd Optimist a 420, aby poměřili své síly v bojích na bójích. Přijeďte jim fandit a sledovat lipenskou hladinu posetou malými plachetničkami.

Vypsání závodu

Mezinárodní mistrovství ČR Tornado 2018

Kemp Jestřábí hostil 31.8. až 2. 9. 2018  jeden z velmi zajímavých jachtařských okruhových závodů, na který se sjeli posádky nejen českého jachtingu lodní třídy Tornado, ale i borci z Německa a Švýcarska. Vítězi se letos stala posádka David Křížek, Martin Krsička. Na vodě se proháněly opravdu velké katamarany a  svoje síly v bojích o pozice na bójích změřili ti nejlepší. Nejmladšímu závodníkovi bylo dokonce pouhých 9 let! 

Vypsání závodu

Přihlášení

Výsledky

Mistrovství ČR - COMPOTECH CATAMARAN OPEN 2018 a Mistrovství ČR 2018 v lodní třídě Devoti-one

O víkendu 26. 5. - 27. 5. 2018  vody v blízkosti kempu Jestřábí budou brázdit katamarány, jejichž posádky se vzájemně utkají v tradičním závodě Compotech Catamaran Open, který patří mezi Mistrovské závody České republiky. Ve stejném termínu proběhne i velmi zajímavý jachtařský okruhový závod lodní třídy Devoti - one.  Všem závodníkům přejeme i letos v rámci MČR mnoho úspěchů a perfektní jachtařské podmínky!

Vypsání závodu

Přihláška CaO 2018

Přihláška D-One 2018

 

 

Sportovní akce v roce 2017

Mistrovství ČR 2017 v lodní třídě Devoti-one

Kemp Jestřábí bude letos opět hostit 1. 9. až 3. 9. 2017  velmi zajímavý jachtařský okruhový závod lodní třídy Devoti - one. Loňské Mistrovství Evropy bylo z hlediska nestálého větrného počasí velmi náročné a prověřilo jachtaře opravdu dokonale. Na vodě se  proháněly opravdu vratké lodičky a  svoje síly v bojích o pozice na bójích změřili ti nejlepší. Všem závodníkům přejeme i letos v rámci MČR mnoho úspěchů a perfektní jachtařské podmínky!

Vypsání závodu

 

Mezinárodní mistrovství ČR Tornado 2017 a Pohárový závod v lodní třídě Devoti-one

Kemp Jestřábí hostil 9. 6. až 11. 6. 2017  dva z velmi zajímavých jachtařských okruhových závodů, na které se sjely posádky českého jachtingu lodní třídy Tornado a lodní třídy Devoti - one a jelikož jde o mezinárodní závod, svou účastní nepřekvapili ani zahraniční sportovci. Mistry České republiky v Tornado class se letos stala posádka ve složení Zdeněk Pavliš, Michaela Pavlišová. Letošní závod byl z hlediska nestálého větrného počasí velmi náročný. Na vodě se  proháněly opravdu velké katamarany i vratké lodičky a  svoje síly v bojích o pozice na bójích změřili ti nejlepší. Všem závodníkům děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům!

Vypsání závodu

Výsledky

 

Mistrovství ČR - COMPOTECH CATAMARAN OPEN 2017

O víkendu 27. 5. - 28. 5. 2017  vody v blízkosti kempu Jestřábí brázdily katamarány, jejichž posádky se vzájemně utkaly v tradičním závodě Compotech Catamaran Open, který patří mezi Mistrovské závody České republiky.
Letos si pro krásnou cenu a titul Mistra ČR doplachtil David Křížek se svým kosatníkem Janem Svobodou. Tradičně nechyběl Predátor, ani Tornáda.

Výsledky

Lipno Ice Marathon 2017

 

Kemp Jestřábí se 11. 2. 2017 stal hrdým hostitelem unikátní sportovní akce Lipno Ice Marathon. Jedná se o první a jedinečný icemarathon - extrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sami sebe v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh.
Rozhodně stojí za to, zjistit o něm více, začít trénovat a přihlásit se do závodu, nyní třeba na příští rok!
Letos se totiž konečně běželo pěkně v celé vzdálenosti po ledu!
Fotografie a video ze závodu naleznete na stránkách závodu zde.

 

Sportovní akce v roce 2016

 

Mezinárodní mistrovství ČR Tornado 2016

Kemp Jestřábí hostil 2. 9. až 4. 9. 2016  jeden z velmi zajímavých jachtařských okruhových závodů, na který se sjely posádky českého jachtingu lodní třídy Tornado. Mistry České republiky se letos stala posádka ve složení David Křížek, Zdeněk Adam. Na vodě se proháněly opravdu velké katamarany a  svoje síly v bojích o pozice na bójích změřili ti nejlepší. Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým úspěchům!

Vypsání závodu

Výsledky

A jak se závodí v lodní třídě Tornado se můžete podívat v galerii z Jestřábí CUP 2015

 

 

Mistrovství Evropy D-one 2016

Kemp Jestřábí hostil ve dnech 16. 6. - 19. 6. 2016 jachtaře lodní třídy Devoti one z celé Evropy. Byla to rozhodně zajímavá podívaná a o prvotřídní sportovní zážitky nebyla nouze.
Generálním partnerem pitného režimu našich závodníků byla prvotřídní pramenitá voda Šumavský Pramen. Pořádáno za finanční podpory Jihočeského kraje. Děkujeme!

                                                    voda                                                     jk

VÝSLEDKY

HODNOCENÍ ZÁVODNÍKŮ

Pozvánka pro závodníky ME D-one 2016

 


 

Lipno Ice Marathon 2016

Kemp Jestřábí se 13. 2. 2016 stal hrdým hostitelem unikátní sportovní akce Lipno Ice Marathon. Jedná se o první a jedinečný icemarathon - extrémní závod na sněhu a ledu pro ty, kteří chtějí prověřit sami sebe v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu klesá až na -20°C, nadmořská výška v místě konání závodu je 729 metrů nad mořem a nezpevněný terén tvoří led a sníh.

Rozhodně stojí za to, zjistit o něm více, začít trénovat a přihlásit se do závodu, nyní třeba na příští rok!
Prohlédněte si také fotografie ze závodu.


Sportovní akce v roce 2015

Kiteboarding Challenge 2015

Kemp Jestřábí se stal 15. -16. května zázemím  Kiteboarding Challenge. Kdo si nenechal ujít tento rozhodně zajímavý závod, měl se opravdu nač dívat.  O parádičky pár metrů nad vodní hladinou nebyla nouze. Draci a skákající kiteři Vás určitě nemohli nudit a taky se o nás hned dvakrát psalo!  Před a Po akci.
 

Mistrovství Evropy Tornado 2015

Kemp Jestřábí hostil v polovině června jeden z nejprestižnějších jachtařských okruhových závodů na světě, na který se sjela špička evropského jachtingu lodní třídy Tornado. Mezi účastníky nechyběla dokonce ani australská posádka, i když to do Evropy měla pořádný kus cesty. Na vodě se proháněly naleštěné krasavice a největší evropská esa měřila svoje síly v bojích o pozice na bójích.

Pětidenní klání nabídlo napínavou podívanou i doprovodný program přímo v kempu i na okolních plážích.
Jak to celé probíhalo, si také můžete prohlédnout v krátkém videu!

Viděli jste Evropské mistrovství?

Program mistrovství Evropy 2015

Každý den nabídl přehlídku závodů, tréninkových rozjížděk a samozřejmě i doprovodný program pro účastníky mistrovství i pro jejich doprovod  - od slavnostního zahájení, výletů po okolí nebo zasloužené after party. 

Lipno Music Festival 2015

I v průběhu mistrovství Evropy se Lipno rozproudilo festivalem plným hudby, divadla a netradičního sportu.

Doplňkové závody a přehlídky

Mistrovství předcházelo několik menších přehlídek a závodů, například Business Regatta (25. 4. 2015) nebo Pražská regatová show (25. a 26. 4. 2015). 

Mistrovství Evropy 2015

The Crown cup 2015

V kempu Jestřábí proběhla předposlední červnový víkend velká generálka na Mistrovství Evropy 2016. Konalo se zde Mistrovství ČR lodní třídy RS Feva a RS 700 a pohárový závod lodní třídy RS Tera. Celkem kemp zaplnilo 34 posádek spolu s doprovodem, takže tu bylo nejen pěkně živo, ale byla to pastva pro oči pro všechny milovníky plachet.
Do souboje s větrem se vydali i závodníci lodní třídy Devoti one, na vodě se tak najednou prohánělo s větrem o závod 89 závodníků!


Mezinárodní mistrovství ČR v lodní třídě Finn a D-one 2015

Poslední srpnový víkend se v kempu Jestřábí uskutečnila opravdu velká akce pro závodníky v lodní třídě Finn a D-one. Posádek bylo vskutku požehnaně, celkem se jich na start dostavilo 54 z toho 36 závodníků v lodní třídě Finn a 18 ve třídě D-one. Že se bylo nač dívat, o tom nemůže být pochyb, souboje na bójích totiž byly opravdu těsné.

 

Kiteboarding Challenge vol.2 2015

Kemp Jestřábí první zářijový víkend hostil  Kite Challenge vol.2. Jak už z názvu vypovídá, byla to druhá série závodů tohoto divácky atraktivního sportu a že se bylo na co dívat! Po oba dva dny totiž kiterům počasí neskutečně přálo a tak si jízdu v pořádném větru mělo šanci užít hned několik ostřílených borců.
 
Psalo se o nás! Před a Po akci.
 

 

Jestřábí CUP 2015

Poslední  - Pohárový závod sezony v lodní třídě Catamaran Open a třídě Tornado - Jestřábí CUP 2015 se uskutečnil 3. - 4. 10. 2015.  Očekávaná účast českých špiček - posádka David Křížek a Zdeněk Adam, rodinná posádka Pavlišů a dalších matadorů českého jachtingu potvrdila, že závod měl co nabídnout.