Webcam

Rybaření na Lipně

Berou! Přijeťe si zarybařit na lipenskou přehradu, ze které můžete vytáhnout až dvoumetrové úlovky, především kapry, sumce i pstruhy. V naší půjčovně najdete finské rybářské lodě, které ocení i ten nejnáročnější rybář a díky našim prověřeným partnerům se postaráme i o ty, kteří nemají svůj rybářský lístek.

 

Odkud vyrazit na ryby

Rybářská chata v našem kempu leží v jeho tiché části, kde začíná pruh rákosí a kde se to ve vodě jen hemží. Chata je pohodlně blízko veškerému zázemí, ale nabízí potřebný klid a soukromí. 

 

Půjčovna lodí

Naprostou novinkou v naší půjčovně jsou takzvané rybářské speciály – finské lodě vyvinuté na základě nejnáročnějších požadavků rybářů. Jejich nespornou výhodou je maximální stabilita ve vlnách i při nerovnoměrně rozloženém nákladu, což zaručí, že se se svou lodí nepřevrátíte, i když Vám zabere ten největší kousek. Stabilita této lodi však není na úkor rychlosti, protože díky svým úzkým kýlním profilům neklade téměř žádný odpor při veslování. Snadno se tak rychle dostanete do míst, kde Vám ryby budou samy skákat do podběráků. Pro rybáře samotáře máme k dispozici i rybářské veslice, které se vyznačují lehkostí, dobrou stabilitou a odolností. Oba typy lodí se dají vybavit elektromotory.

 

Rybaření pro fanoušky nebo na zkoušku

Pokud si chcete rybaření jen zkusit, doporučujeme vám skvělý servis od baštýře Václava Brunera z Černé v Pošumaví. Na jeho šesti rybnících můžete celoročně chytat pstruhy, siveny, kapry, líny i amury. Těm šťastnějším se podaří vytáhnout třeba i trofejní štiku nebo jesetera.