Webcam

Kroužky pro zvídavé školáčky

Pro děti od 6 let máme připraveny sportovní a poznávací kroužky, které je zaručeně připraví na každý další výlet a dobrodružství. Většina z nich trvá 1-2 hodiny a můžete je hravě kombinovat.

 

Plavání ve volné přírodě bez obav

Připravíme Vaše děti na plavání ve volné přírodě. Naučí se respektovat přirozené vodní prostředí a překonat obavy z neznámého. Program zahrnuje nácvik základních plaveckých způsobů, jejich zdokonalení a navazující dovednosti pro sebezáchranu a záchranu ve vodním prostředí.

Děti se naučí respektovat základní principy bezpečného pobytu u vody. To vše hravou a nenásilnou formou pod vedením zkušené záchranářky a instruktorky plavání.

Minimální věk: 6 let

Potřebné dovednosti: Zvládnutí alespoň 1 plaveckého způsobu, případně schopnost samostatného pohybu ve vodě bez nadlehčovacích pomůcek.

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte: 6 – 8 let: 1 hodina  |  8 – 10 let: 2 hodiny  |  10 – 12 let: 3 hodiny

Cena: 150 Kč/hodina

  

Malý objevitel 

V kroužku pro malé vodáčky se děti naučí pádlovat na různých typech plavidel. Osvojí si nejen správnou techniku pádlování, ale také bezpečný nástup a výstup z lodi a získají praktické dovednosti, jak se chovat, když se loď převrhne. Získané dovednosti bezvadně využijí při malé objevitelské výpravě, kterou je celý program zakončen.

Kroužek vede instruktorka se specializací záchrana na tekoucích vodách.

Minimální věk: 6 let

Potřebné dovednosti: Zvládnutí alespoň 1 plaveckého způsobu, případně schopnost samostatného pohybu ve vodě bez nadlehčovacích pomůcek.

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte: 6 – 8 let: 2 hodiny  |  8 – 12 let: 3 hodiny  

Cena: 150 Kč/hodina

 

Malý záchranář

Minikurz první pomoci pro malé záchranáře mladšího školního věku děti připraví na to, jak se správně zachovat v běžných situacích, mezi které patří například poranění při pádu z kola nebo bruslí, pobodání hmyzem, opaření, úžeh apod. Děti si osvojí základy správného ošetřování, principy bezpečnosti při poskytování první pomoci a orientace v krizové situaci a získají základní povědomí o stavbě lidského těla.

Kroužek vede instruktorka vodní záchrany a první pomoci s  praxí v terénu.

Minimální věk: 6 let

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte:  6 - 8 let: 2 hodiny  | 9 - 11 let: 3 hodiny

Cena: 150 Kč/hodina

 

Vítáme sluníčko

Do cvičení se mohou zapojit děti již od 3 let. Program zahrnuje cvičení pro zdraví s prvky jógy a dechových cvičení pro zdraví a zlepšení koordinace pohybů. Za teplého počasí je doplněný o pohyb bosky spojený s kolektivními hrami, které podporují rozvoj zdravé nožní klenby a správného došlapu. Kroužek je vhodný nejen pro budoucí malé sportovce, ale pro všechny, kteří chtějí umět správně a zdravě chodit. Aktivní účast maminek je vítána a pomáhá utužit přirozený vztah ke zdravému cvičení.

Pohybové aktivity sestavuje a vede fyzioterapeutka s odbornou praxí.

Minimální věk: 3 roky

Délka trvání programu v závislosti na věku dítěte:  3 - 4 roky: 1 hodina  |  5 - 6 let: 2 hodiny

Cena: 100 Kč/hodina

 

Instruktorka Adéla Černá

Adéla je diplomovaná fyzioterapeutka s ukončenou aktivní sportovní kariérou (2014) v plavání, dálkovém plavání, záchranném sportu a zimním plavání. Je školenou a léty praxe prověřenou instruktorkou záchranářství na volné vodě Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, lektorkou první pomoci a instruktorkou plavání. Během mnohaleté praxe v oboru hladinové služby a záchrany na tekoucích vodách se zúčastnila nespočtu vodáckých soutěží, maratonů i soutěží v kategorii K1. Adéla je držitelkou zlaté medaile v plavání 400 IM z PanAmerican Games 2013 (Sarasota, Florida, USA) a na práci s dětmi ji nejvíce baví jejich zápal se učit novým věcem a poznávat svět. Adéla je klidná duše i za neklidného počasí.