Webcam

Lake Art

Naší největší doménou je sport, nezapomínáme však ani na kulturu a umění, a proto jsme již několik let hrdými spolupořadateli uměleckých sympozií. Náš kemp letos hostí již 7. ročník tradičního uměleckého festivalu Lake Art, na který se sjeli pozvaní umělci, aby předvedli to nejlepší ze své tvorby. Ročník 2018 je  opět mezinárodní a proběhne v týdnu od 18. června.

Víme, že kultura a krásné věci kolem nás potěší nejen oko, ale osvěží i duši, a proto se některá výtvarná díla stala trvalou součástí našeho kempu. Obdivovat tak můžete vodní živočichy, živly, mýtické bytosti i nymfy v podobě pohodlné pískovcové lavičky. Na té můžete spočinout a užívat si nevšedních pohledů na zapadající slunce nad šumavskými vrcholy.
Výtvarníci nezapomněli ani na naše nejmenší, a proto se Vaše děti mohou pohoupat na vyřezávané houpačce, sjet si ručně hlazenou skluzavku, zatroubit na klakson malého autíčka nebo se usadit na kitovém trůně jako malý vladař nebo princezna. Umění se zkrátka dotkne každého, kdo v našem kempu stráví svůj čas.
Navštívíte-li náš kemp právě v období konání Lake Art festivalu, budete mít nevšední příležitost vyzkoušet si některou z výtvarných technik pod vedením opravdových mistrů na některém z pořádaných workshopů. Neváhejte a přijeďte potěšit své smysly.

Podívejte se na fotky z prvního dne sochařského sympozia. Letos se tesá do kamene!

Ročník 2018

Festival Lake Art 2015 je  již za námi, překrásné sochy však můžete v kempu obdivovat i nadále. Potěšit jste se mohli pohledem na Josefa a Marii, sochy od Jana Švadlenky, které budou každoročně zdobit betlém v Černé v Pošumaví. Krátký okamžik jste u nás mohli také vzhlížet do krásné Hedvičiny tváře, kterou nyní naleznete před Infocenterem v Černé. Prohlédnout a pohoupat se na mořském koníkovi od Jiřího Genzera však můžete i nadále v našem kempu, stejně jako posedět si v pravé dračí lodi od téhož autora.

Ročník 2015